Укладання ламінату є одним із найпопулярніших способів обробки підлоги в будинку. Це досить простий процес, який можна здійснити своїми руками без звернення до фахівців. У цій статті ми розповімо про те, як правильно укласти ламінат, щоб отримати гарну та довговічну підлогу.

Крок 1: Підготовка поверхні

Перед тим, як почати укладати ламінат, необхідно підготувати поверхню підлоги. Вона має бути рівною, чистою та сухою. Якщо поверхня не рівна, то потрібно вирівняти її за допомогою суміші, що самовирівнюється. Якщо поверхня брудна або сира, необхідно її просушити і очистити від бруду.

Крок 2: Підготовка матеріалів

Перед початком укладання необхідно підготувати матеріали. Ламінат повинен знаходитися в приміщенні не менше двох днів до початку укладання, щоб адаптуватися до температури та вологості. Потрібно також придбати підкладку для ламінату, яка захистить підлогу від скрипу та збільшить звукоізоляцію.

Крок 3: Укладання підкладки

Перед укладанням ламінату необхідно укласти підкладку. Підкладку слід укладати вздовж стін, залишаючи невеликий зазор між стіною та підкладкою. З'єднання листів підкладки здійснюється за допомогою скотчу.

Крок 4: Укладання першого ряду ламінату

Перед початком укладання першого ряду необхідно встановити клинові підпірки вздовж стіни. Вони допоможуть зберегти зазор між ламінатом та стіною. Покладіть перший ряд ламінату вздовж стіни, забезпечивши проміжок між ламінатом і стіною за допомогою клинових підпірок.

Крок 5: Укладання інших рядів ламінату

Після укладання першого ряду потрібно продовжити укладання решти рядів ламінату. Не забудьте забезпечити зазор між ламінатом та стіною за допомогою клинових підпірок. Для з'єднання ламінатних панелей використовуйте систему "щілинний замок". З'єднуйте панелі між